| 29 شهریور 1399

En | 

هفدهمین جلسه شورایعالی شهرسازی و معماری،  با دستور کار منطقه گردشگری بابا حیدر بهمن‌ماه در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

 هفدهمین جلسه شورایعالی شهرسازی و معماری، با دستور کار منطقه گردشگری بابا حیدر بهمن‌ماه در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان ،در این جلسه که ریاست آن را محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی برعهده داشت، طرح جامع ایرانشهر و منطقه نمونه گردشگری "باباحیدر" مورد بحث و بررسی حاضران قرار گرفت.
شنبه، 19 بهمن 1398 | امتیاز: Article Rating
حسین ده محسنی،سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان گفت: هفدهمین جلسه شورایعالی شهرسازی و معماری مربوط به منطقه نمونه گردشگری "باباحیدر" در محور شهرکرد-کوهرنگ بود. این محور یکی از محورهای گردشگری منطقه است که مبدا آن شهرکرد و مقصد نیز شهر کوهرنگ است. با توجه به این‌که استان چهارمحال و بختیاری یکی از قطب‌های گردشگری کشور است ، افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در این استان اهمیت دارد و مناطق نمونه گردشگری بهترین بستر را برای تحقق ایده گردشگری عمومی دارد، این طرح بررسی و تصویب شد. در مصوبه شورا بر عمومی بودن کلیه مستحدثات منطقه و عدم امکان تفکیک، واگذاری یا استفاده اختصاصی از آن تاکید شد.
وی با اشاره به این‌که یکی از ویژگی‌های مناطق نمونه گردشگری در کشور، بارگذاری‌های خیلی کم و زیر ۱۰ درصد است، افزود: در منطقه نمونه گردشگری "باباحیدر" نیز درسطحی حدود ۲۷ هکتار است پنج تا شش درصد مساحت آن بارگذاری خواهد شد و بقیه مساحت آن، بدون احداث بنا به فضاهای باز، سبز و طبیعی که با ذات منطقه نمونه گردشگری هماهنگ باشد تخصیص پیدا می‌کند.
ده محسنی، خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین مقرر شد، ملاحظات منابع آبی مربوط به منطقه، مدنظر قرار گیرد و تاکید شد، ساخت تاسیسات حداقلی در منطقه، صرفا در حد منابع آب قابل تخصیص از سوی وزارت نیرو خواهد بود و از آن فراتر نمی رود؛ همچنین با توجه به اینکه منطقه در بالادست سد در حال ساخت "باباحیدر" قرار دارد، تاکید شد که الزامات زیست‌محیطی که اداره‌کل محیط‌زیست استان، وضع کرده است و همچنین بهره‌برداری و احداث تاسیسات تصفیه و جمع‌آوری فاضلاب، قبل از بهره‌برداری از سایر تاسیسات مورد توجه قرار گیرد.
تصاویر
  • هفدهمین جلسه شورایعالی شهرسازی و معماری،  با دستور کار منطقه گردشگری بابا حیدر بهمن‌ماه در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها