| 24 تير 1399
En | 
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در 10 استان کشور از جمله این استان از روز سه شنبه آغاز می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در 10 استان کشور از جمله این استان از روز سه شنبه آغاز می‌شود.

تاریخ انتشار: 1398/08/20|   بازدید: 178 |  print

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان ،داریوش حسینی  مدیر کل راه وشهرسازی استان  گفت: طرح اقدام ملی مسکن سه روز فرصت ثبت‌نام دارد و همه مراحل این طرح از طریق سامانه غیرحضوری صورت می‌گیرد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در طرح اقدام ملی مسکن 400 هزار واحد مسکونی در محدوده شهرهای مورد تقاضا ساخته می‌شود، افزود: ثبت‌نام این طرح از فردا در 10 استان شامل همدان، قم، خراسان شمالی، گلستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان آغاز می‌شود.

حسینی با بیان اینکه این طرح مسکن میزان سپرده‌گذاری برای دهک‌های 1 و 2 بدون سرمایه‌گذاری و برای دیگر دهک‌ها 30 میلیون تومان خواهد بود، عنوان کرد: در ساخت این مساکن سه نوع تسهیلات بنابه درخواست متقاضیان پرداخت می‌شود که شامل 160 میلیون تومان تسهیلات صندوق پس‌انداز یکمی‌ها با رقم اقساط ماهیانه یک میلیون و 700 هزار تومان، 100 میلیون تومان بافت فرسوده با اقساط ماهانه 700 هزار تومان و وام نوع سوم در دو رقم 75 میلیون تومان با پرداخت ماهانه یک میلیون و 700 هزار تومان و 100 میلیون تومان با بازپرداخت ماهانه یک میلیون و 200 هزار تومان است.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه آورده اولیه متقاضیان مسکن 30 درصد قیمت تمام شده خواهد بود، اضافه کرد: متقاضی متاهل و سرپرست خانوار، فاقد مالکیت مسکونی از سال 84، نداشتن منع قانونی دریافت، امکان سپرده‌گذاری حداقل 30 درصد هزینه‌ها، پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، عدم بهره‌مندی از امکانات و تسهیلات دولتی در خرید زمین یا واحد مسکونی از ابتدای انقلاب، توانایی تامین هزینه ساخت و توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی از شرایط ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن است.

وی خاطرنشان کرد: زنان مجرد خودسرپرست بالای 35 سال نیز می‌توانند در طرح اقدام ملی صاحب خانه شوند.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد